הצהרת נגישות

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים. כ- 20 עד 25 אחוזים מהאוכלוסיה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להיטיב מתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 ע"י חברת מייקרוסופט. אתר זה מאמין ופועל למען שיוויון הזדמנויות במרחב האינטרנטי לבעלי לקויות מגוונות ו/או המסתייעים בטכנולוגיות עזר לשימוש במחשב.

תו אתר נגיש

תו "אתר נגיש" הינו יוזמה של עמותת "נגישות ישראל" ואיגוד האינטרנט הישראלי. התו מוצב באתרים אשר בוצעו בהם ההתאמות הדרושות כדי להפכם לנגישים לאנשים עם מוגבלות. מטרת הצבת התו היא קידום המודעות הציבורית לנגישות לאינטרנט ויידוע ציבור הגולשים באתר אודות מידת נגישותו.

נגישות האתר

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013. האתר תואם את המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ואת המלצות מסמך WCAG2.0 מאת ארגון W3C. כמו כן, מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלואלרי.

תיקונים שבוצעו

באתר זה בוצעו התאמות נגישות קפדניות הכוללות בין היתר מימוש סמנטי ואינפורמטיבי עבור טכנולוגיות מסייעות, קביעת ניווט והפעלה עם מקלדת בלבד עפ"י המלצות ארגון התקינה ברשת הבינלאומי (W3C), התאמות צבעים וכן הוספת תוויות עזר והנחיות בטפסים לטובת כלל הגולשים.כמו כן, לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים לשימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר.

חלק מהדברים שבוצעו באתר

הוספנו רכיב עזר נגישות המותאם למערכות wordpress, הרכיב מאפשר שליטה על גדלי פונטים, מעקף בלוקים, טקסטים מנחים לקורא מסך, ניווט מקלדת המקלה על גלישה באתר ללא שימוש עכבר, התאמות לתאימות ההאתר לגלישה עם קורא מסך, יצירת נוחות לצפיה באתר בגווני שחור לבן/ ניגודיות צבעים, לחסום אנימציה וכל רכיב הזז באתר, להבליט קישורים.

לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים על שימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר. יש לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, המסמכים המצורפים (כגון PDF, Word, Excel) וקבצי וידאו מצויים עדיין בשלבי הנגשה ואנו פועלים להשלים זאת.

 הסדרי נגישות חברת גב-ים

החוק קובע שבניינים שבהגדרתם מבנה ציבור כגון משרדי ממשלה, קופות חולים, בנקים ועוד שנבנו עד שנת 2009 נדרשים לנגישות.
כל בניין שנבנה אחרי שנת 2009 נבנה מונגש עפ"י התקן הנדרש.

נדרשנו להסדר נגישות וזה לאחר שביצענו סקר עם יועץ נגישות ע"י סוקרי נגישות של תשתיות וסוקר נגישות של שירות.
(יש 2 סוגי נגישויות: תשתיות – מדובר בדרכי גישה כלליים כמו מדרכות, מעברי חציה וכו'. שירות – דרכי גישה למוגבלים למסעדות אם יש)

להלן האתרים שהונגשו:

מתחם אדמירליטי
רכז נגישות: שלמה יוזפסון 052-6898112 shlomo@negev.adwestudio.com

מרכז הקונגרסים חיפה
רכז נגישות: גבי דה קפואה 052-6898170 gaby@icchaifa.co.il

פארק מתם
רכז נגישות: יעקב שחר 052-6898150 yakov@shatam.co.il
פארק מתם הונגש עפ"י התקנים הנדרשים.
הבניין שלנו הינו בניין משרדים ואינו מבנה ציבור המכיל משרדי ממשלה , בנקים וכו' ולכן אינו מחוייב על פי חוק בהנגשה.

פארק גב-ים הרצליה צפון
רכז נגישות: איציק אגם 052-6898174 agam1@negev.adwestudio.com

מרכז גב-ים הרצליה רחוב שנקר
רכז נגישות: אייל גז 050-2220701 eyal@negev.adwestudio.com

גב-ים נגב
רכז נגישות: יבגני שטיינברג 052-6898179 yevgeny@negev.adwestudio.com
נבנה לאחר 2009. נבנה עם הנגשה מראש.

יצירת קשר

במידה ונדרש לכם מסמך המופיע באתר והוא אינו נגיש, או מצאתם רכיב או עמוד שלא נגיש באתר, נשמח אם תדווחו לנו עם קישור למקום הרלוונטי ואנחנו נדאג לתקן בהקדם.

פרטים של רכז נגישות בארגון

  • טלפון: 04-6644200
  • אימייל: info@negev.adwestudio.com
לראש
העמוד